Grywalne reklamy mobilne

Jakiś czas temu reklamy te były wskazywane jako właściwy wymiar do wzbudzenia w odbiorcy zainteresowania konkretną mobilną grą. Coraz więcej gier monetyzuje się za pośrednictwem reklamy grywalnej w aplikacji.
Grywalna reklama mobilna jest klikalnym Interstitialem. Ma ona angażować odbiorców i nakłaniać ich do ściągnięcia aplikacji mobilnej. Odbiorca może przeklikać tą reklamę i rozpoznać sposób działania oraz grywalność gry, jaką ma możliwość zainstalować. Reklama ta przeważnie ukazuje się odbiorcy zawsze na końcu gry. Osoby reklamujące gry oraz aplikacje mobilne nieustannie szukają kolejnych formatów, jakie umożliwią im pozyskać odbiorcę ze sporym LTV w aplikacji mobilnej.

Czy promocja aplikacji mobilnej za pośrednictwem reklam grywalnych jest opłacalna?

Oczywiście. Reklamy tego typu dają się zauważyć. Zwracamy uwagę odbiorcy już na samym początku, możemy zaprezentować działanie oraz ideę gry. Ponosimy opłaty za odbiorcę, który jest zainteresowany grą i ją instaluje. Charakterystyczny dla grywalnych reklam mobilnych jest też wysoki CTR. Mając w świadomości, że dana reklama zaangażowała w aplikację odbiorcę, osoby reklamujące będą mogły zapłacić za niego więcej.
W sklepach z grami i aplikacjami mobilnymi tych rozwiązań jest mnóstwo i niełatwe jest zwrócenie na siebie uwagi.

Kiedy reklam jest zbyt dużo, odbiorcy ich nie zauważają. Jeśli dodatkowo znajdują się w punkcie sporej klikalności – bardzo im przeszkadzają.
Rozpatrując kwestię marketingu aplikacji mobilnych – na samym początku najlepiej porzucić model rozliczeniowy CPM z mało efektywnymi formatami. Są one korzystne jedynie dla osób wydających aplikacje mobilne.
Takie formaty niestety często przeważają na naszym krajowym rynku, a wprowadzenie jakichkolwiek zmian może nie być łatwe.

Kiedy kampania CPM dobiega końca, często okazuje się, że koszt zainstalowania aplikacji jest bardzo wysoki.
Chyba najchętniej wybieranym modelem jest CPA. Na ten model trzeba jednak posiadać spore pieniądze. Omawiane reklamy są najlepsze dla gier mobilnych. Mogą być one też zastosowane podczas reklamowania aplikacji mobilnych nie będących grami.